Український Стоунхендж

Камінне село на Поліссі — одне з найзагадковіших та містичних місць в Україні

Камінне або кам’яне село — це унікальний природний заказник на Житомирщині, що розташований на території Замисловицького лісництва. Представляє собою 15 га глухого соснового лісу, де розкидані округлі кам‘яні валуни велетенськиз розмірів.Камінне селоЗа однією з версій науковці вважають, що велетенські валуни були принесені льодовиком із Скандинавії аж 20 тисяч років тому. За іншою версією — каміння, оголене льодовиком від грунтових нашарувань, являє собою залишки підніжжя древніх гір, що повністю зникли.Камінне село на ЖитомирщиніВалуни-гіганти чудернацьких форм, порослі мохом, лежать у геометрично правильному порядку і повністю відтворюють вулицю древнього села. Велетенські кам’яні брили в оточенні соснового лісу створюють унікальніший та абсолютно неповторний для Полісся краєвид.kamine-seloЗ таємничим урочищем Камінне село пов’язано чимало історій та легенд. Місцеві  жителі уже багато поколінь розповідають одну прадавню легенду про те, як колись тут було справжнє село і одного разу через нього проходив старець в убогому одязі та зупинився біля багатого двору. Старець у господаря попросив хліба, але той махнув на нього рукою: «Іди собі, чоловіче, ніколи мені». Насправді у вигляді старця був Господь, і коли від жодного мешканця села він не отримав гідної поваги та доброзичливості, він перетворив все навколо у каміння.

Деякі історики вважають, що саме тут треба шукати поховання князя Ігоря, бібліотеку Ярослава Мудрого та золото Гетьмана Павла Полуботка.

Скільки ще цікавого та незвіданого є в Україні!

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела http://www.discoverukraine.com.ua

2 Responses

  1. дана піняжко

    Неймовірні фотографії!!! Бажаю всім українцям побачити цю красу та почутися щасливими на своїй рідній землі…!!!

  2. Безрук Дмитро

    Там дійсно місце сили. А от щодо поховання князя Ігоря, бібліотеки Ярослава Мудрого, та золота Гетьмана Павла Полуботка, – це вже занадто.
    Окрім цієї місцини варті уваги ще скіфські кургани на Вінниччині, Кам’яна могила, та озеро Синевир.
    А от найпотужніша місцина знаходиться там, де стояла Десятинна Церква. За дивним збігом життєвих обставин відчув це усім своїм єством ще на самому початку дев’яностих, коли ще й Біблії у руках не тримав, та й щодо самої Церкви ані сном, ані духом знати не знав, та розумом не відав…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *