Українське село, де народжуються хмари

Село Дземброня в Івано-Франківській області — це одне з найбільш високогірних сіл в Україні.
У Дземброні збереглися давня культура, національні традиції, унікальні звичаї та обряди, які по-своєму сприяють розвитку уристичного потенціалу краю.

Дземброня

На південний захід від села на потоці Мунчель можна побачити каскади Дзембронських водоспадів, які ще називають — Смотрицькі. У пошуках натхнення сюди приїжджали Василь Стефаник і Леся Українка. Адже у  високогірній Дземброні є такі дивовижні карпатські краєвиди і такий чудовий місцевий колорит, які створюють унікальність і неповторність цього краю.

У Дземброні розвинута інфраструктура зеленого туризму. Саме тут бере початок один з улюблених турстичних маршрутів, що веде до Чорногірського хребта.  Всього лиш за 2 години можна піднятись на вершину гори Вухатий Камінь, або ж гори Дземброня, звідки відкриваються казкові краєвиди Чорногірського хребта і Говерли.

Дземброня

Кажуть, що мальовнича місцевість села Дземброня надихнула Сергія Параджанова на зйомки культової кінострічки «Тіні забутих предків». Саме у цьому селі на присілку Степанський кілька десятків років щоліта жив і творив відомий графік Ю. Якутович, який був художником легендарної кінострічки.  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *