ТОП-7 країн, де українцям найлегше отримати шенгенську візу

ТОП-7 європейських країн, де українцям найпростіше отримати шенгенську візу

Для отримання шенгенської візи не варто обмежуватися лише візовими центрами Польщі. Такі країни як Литва, Словаччина та Угорщина теж доволі лояльні до наших громадян і інколи відкривають відразу мультивізи на рік чи два.

1. Словенія 

Словенія

Словенія

Перше місце рейтингу посіла Словенія, де мультивізи видають усім бажаючим, щоб ті могли відвідати сусідню Хорватію, яка не входить до країн Шенгенської угоди. Словенія завжди залишалася дружньою державою до України. Зараз ця тенденція залишається незмінною, адже вона з радістю зустрічає і приймає українців на своїй території. Словенія дотримується всіх інструкцій і рекомендацій проекту «Європа без кордонів». Зазвичай, якщо у заявника «чиста» візова історія, то отримати словенську візу дуже просто.

Зокрема, минулого року посольство видало українцям 94% мультивіз. За минулий рік рівень відмов – 2,41%, видано 4 905 віз. Шенгенська віза в Словенії, в більшості випадків, готова вже через п’ять днів після подачі документів.
Візові центри Словенії є в таких містах: Київ, Львів, Харків, Одеса.

2. Литва

Тракай, Литва

Тракай, Литва

Литва має одне з найбільш лояльних консульств до українців. На оформлення візи в Литву зазвичай потрібно 5 днів. Попередня реєстрація у візовий центр не потрібна. Візу виготовляють за 30 днів після подання документів у візовий центр.

Якщо необхідність термінового розгляду візової заяви є достатньо обґрунтованою, то можливий прискорений розгляд  для громадян України до 5 робочих днів. Консульський збір за прискорений розгляд документів складає 70 євро.

Протягом минулом року рівень відмов у наданні віз – 1,24%, а видано 14 546 віз.

Візові центри Литви є у багатьох містах України: Київ, Житомир, Вінниця, Харків, Хмельницький, Дніпро, Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль, Рівне, Чернівці, Луцьк, Одеса.

3. Естонія

Естонія

Естонія

У посольства Естонії один із найбільших відсотків виданих українцям мультивіз, а також немає черг. Стандартний термін оформлення візи в Естонію становить 5 – 6 днів. Але дана процедура може бути зменшена до трьох днів. Правда, для цього вам доведеться оплатити консульський збір у подвійному розмірі. У той же час стандартна вартість візи в Естонію – 35 євро.

Варто зазначити, що влітку консульство приймає візи лише у студентів та пенсіонерів, а інші бажаючі повинні подавати документи у візовому центрі.
Візовий центр Естонії знаходиться в Києві.

Латвія

Латвія

Традиційно стосунки між Латвією та Україною були дружніми і активними. Близько 8 тис. українців щорічно відвідують Латвію – так свідчить статистика. Більшість з них їде до родичів, деякі з питань бізнесу, а треті – в якості туристів. Найпростіше отримати візу в Латвію тим, у кого є запрошення з боку жителя цієї країни, який може довести свою забезпеченість, або ж прямі родинні зв’язки з громадянами Латвії. До того ж у цій країні достатньо легко зробити посвідку на проживання бізнесменам та інвесторам.

Стандартна ціна для латвійської візи становить 35 євро, діти від 6 років оформляються безкоштовно. Оформлення займає близько 7 днів, при бажанні цей термін можна зменшити вдвічі, проте консульський збір у такому разі становитиме 70 євро. Віза зазвичай готова вже через 7 – 10 днів.

Візовий центр Латвії знаходиться в Києві.

5. Угорщина

Будапешт, Угорщина
Будапешт, Угорщина

Традиційно дружелюбна до України, Угорщина користується попитом не лише для “великого” туризму, а й у прикордонному русі. Завдяки укладеним угодам між нашими країнами, жителі 50-км зон в обидві сторони можуть здійснювати спрощений перетин кордону.

Угорщина також славиться невеликою кількістю відмов у видачі віз. Водночас туристам, які останні три роки не отримували шенгенські візи, необхідно пройти співбесіду у посольстві. Рівень відмов у видачі віз – 1,74%. Протягом минулого року було видано 101 182 віз.

Візові центри Угорщини є в таких містах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро.

Братислава, Словаччина

Братислава, Словаччина

Словаччина також дружня до України. Рівень відмов у видачі віз складає всього 1,27%. Протягом минулого року було видано 27 647 віз.

Віза в Словаччину для жителів України при успішному проходженні всіх необхідних етапів, оформляється протягом 10 днів. Шенгенська віза має фіксований консульський збір 35 євро. Крім того, процес видачі візи можна прискорити, але тоді її вартість зросте до 70 євро.

Візові центр Словаччини знаходяться в Києві та в Ужгороді.

7. Румунія

Замок Дракули, Румунія

Замок Дракули, Румунія

Румунія – ще один наш сусід, посольство якого добре ставиться до українців. Румунія видала українцям 24 277 віз і лише 1,3% заявок отримали відмову минулого року.

Важливо зазначити, що на підставі Угоди між Румунією і Кабінетом Міністрів України про звільнення від візових зборів за видачу віз тривалого перебування, починаючи з 21 жовтня 2016 року більше не стягувається  плата за візи тривалого перебування в Румунії, надані громадянам України. Завдяки цій угоді українці та румуни зможуть безкоштовно отримувати дозволи на в’їзд та перебування строком понад 90 днів.

Візові центри Румунії знаходяться в Одесі і Чернівцях, посольства країни знаходиться в Києві.

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *