Свіржський замок або слідами мушкетерів

А ви знали, що легендарну кінострічку Юнгвальда-Хількевича «Д’Артаньян і три мушкетери» знімали в Україні, і що Свіржський замок теж зіграв свою роль у фільмі і не одну

Знамениту кінострічку Георгія Юнгвальда-Хількевича «Д’Артаньян і три мушкетери» знімали в павільйонах Одеської кіностудії, на вулицях Одеси і Львова. Саме затишні вулички старого Львова передали амосферу середньовічного міста. Вулиці Снігова, Вірменська, Друкарська, Коперника, Грушевського, площі і собори, лекторій Будинку вчених, внутрішні дворики монастирів — стали втіленням столиці Франції XVII століття.

Лев Дуров та Михайло Боярський
Лев Дуров та Михайло Боярський. Львів

А ще в якості середньовічних декорацій були задіяні українські палаци, замки і фортеці: Підгорецький замок, Палац Потоцьких, Олеський замок, Хотинсьська фортеця, а ще Свіржський замок, який зіграв не одну роль у знаменитій кінострічці. На початку фільму ми бачимо Свіржський замок в перших же кадрах, коли батько проводжає Д’Артаньяна до Парижу.

Свіржський замок і фільм Д'артаньян и три мушкетера
Сходи у внутрішньому дворі Свіржського замку

Весь пагорб і замок у повному вигляді показано і в сцені королівського полювання.

Свіржський замок і фільм Д'артаньян и три мушкетера
Свіржський замок

А ось сцена фільму, де ми бачимо Свіржський замок у ролі Бетюнського монастиря, звідки благополучно втікає Міледі, отруївши Констанцію.

Свіржський замок і фільм Д'артаньян и три мушкетера
В’їзний міст Свіржського замку

Доречі, саме цікаве те, що у Свіржському замку почався фільм і фінальна сцена теж була знята на його фоні. На території замку є стара кам’яна “розвалюха”, яка служила декораціями в кінці фільму, коли мушкетери заключили парі і снідали під кулями.

Свіржський замок і фільм Д'артаньян и три мушкетера
Руїни на території Свіржського замку

Свіржський замок побував також в епізодах з будинком ката. Але в селі Свірж є ще одна цікава будівля, яку ми бачимо у фільмі у якості декорацій — це старий млин. Саме в цьому будинку, що зіграв роль трактиру, Міледі переховувалась і намагалась отруїти Д’Артаньяна.

Свіржський замок і фільм Д'артаньян и три мушкетера
Старий млин у селі Свірж

А ви були у Свіржському замку? Чи не час переглянути історичну кінострічку Юнгвальда-Хількевича ще раз і відправитись у подорож слідами мушкетерів.

2 Responses

  1. Admin

    В історико-етимологічному словнику П. Я. Черних слово «трактир» визначається як «невеликий ресторан нижчого розряду». Походження слова «трактир» не російське, науковці пов’язують його з голландським «trakteren» або німецьким «traktieren» дієсловами, відомими ще з XVI-XVII століття і означають «пригощати». Трактир – це такий самий синонім слова як і шинок, постоялий двір, таверна, заїжджий двір чи закусочна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *