Перші українці в Канаді

У мережі з’явився цікавий фільм про перших українців у Канаді

перші українці в Канаді

До Квебеку прибули перші українці з Галичини, вересень 1891 року

Масове переселення українців до Канади почалося ще в кінці ХІХ століття, коли канадський уряд активно заохочував широкомасштабну імміграцію з Центральної, Південної та Східної Європи для заселення земель і утворення нових міст.

Сто років тому на тариторії Канади проживало всього 75 тисяч українців. Перші українські імігранти прибували цілими родинами переважно із західних та центральних регіонів України. Уряд Канади практично безкоштовно роздавав новим громадянам «гомстеди» (земельні наділи) для заселення степів. Головною умовою було: розпочати господарювання за три роки.

Перші українці активно почали утворювати свої громадами у степових провінціях Альберти, Саскачевану та Манітоби. Саме вони започаткували велику хвилю украинскої діаспори у Канаді! Своїм компактним поселенням українці намагалися створити зручне культурне середовище і посприяти родинним зв’язкам. Не диво, що нині райони на схід і на північний схід Едмонтону визнано провінційним урядом Альберти як екомузей «Kalyna Country», що означає «калиновий край».

Зараз в Канаді проживає понад 1200 000 осіб українського походження і це 9-та за чисельністю мовно-етнічна група в країні.

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

 

  1. Ольга

    Першим українцям було найважче. Але дякуючи їм, зараз в Канаді проживає велика кількість україномовних канадців, які всією душею підтримують Україну і український народ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *