Перше виконаня пісні «Червона Рута»

Унікальне відео першого виконання українського хіта «Червона Рута» 1971 року

У кінці 1960-х Західна Україна зробила подарунок всьому світу, відкривши слухачам українські пісні, які виконував легендарний вокально-інструментальний ансамбль «Смерічка». Цей ансамбль відкрив згодом і майбутніх визнаних зірок естради – Софію Ротару, Василя Зінкевича та Назарія Яремчука.

Найпопулярнішим хітом «Смерічки» є знаменита пісня Червона рута», текст і музику до якої написав 19-річний студент Чернівецького медичного інституту Володимир Івасюк. У вересні 1970 року на Театральній площі міста Чернівці у прямому ефірі телепрограми «Камертон доброго настрою» прозвучала прем’єра пісні, яку виконав дует: Володимир Івасюк і Олена Кузнєцова. Мелодія «Червоної рути», в якій органічно поєдналися сучасні ритми з найкращими елементами  народного українського співу, приголомшила слухачів своїм неординарним змістом і пісня стрімко почала набувати популярності.

Володимир Івасюк

Видатний композитор та митець Володимир Івасюк

Через деякий час разом зі «Смерічкою» пісня «Червона рута» була виконана  у фіналі популярної передачі Центрального телебачення «Алло, ми шукаємо таланти». Її записували в Мармуровому залі Чернівецького університету, і слухачі в залі, вже знаючи пісню, співали разом з вокалістами.

Найбільш визначний час для «Червоної рути» відбувся у 1971 році, коли пісня прозвучала на фестивалі «Пісня року 1971», що відбувався у Москві. На заключному концерті  в телевізійній студії Останкіно пісня у виконанні Володимира Івасюка, Назарія Яремчука та Василя Зінкевича вразила публіку. І «Червона Рута» стала переможцем фестивалю, після чого потрапила на перші місця популярності в багатьох країнах Східної Європи.

Популярності пісні посприяв також і перший телевізійний музичній фільм з одноіменною назвою «Червона Рута». Після такого успіху було створено однойменний ВІА «Червона Рута», солісткою якого стала Софія Ротару. А сама пісня і донині прикрашає її репертуар.

ВІА «Смерічка» на зйомках фільму «Червона Рута», серпень 1971 рік

Ось унікальне відео 1971 року із звучанням легендарної пісні у виконанні Володимира Івасюка, Назарія Яремчука та Василя Зінкевича. Приємного перегляду!

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *