На фестивалі Cartoon Movie український мультфільм визнали найкращим

Український проект «Мавка. Лісова пісня» став найяскравішою і найбільш обговорюваною подією

європейського анімаційного форуму Cartoon Movie

Нещодавно відбулась визначна подія у світі кіноіндустрії – Фестиваль анімаційних фільмів Cartoon Movie, який проходив у французькому місті Бордо. Це один з найбільших європейських анімаційних форумів, що зібрав цього року майже 800 діячів мультиплікаційної індустрії із 40 країн світу. Україна вперше брала участь у цьому фестивалі. Український анімаційний проект «Мавка. Лісова пісня» став найяскравішою подією форуму й отримав потужний поштовх до розвитку.

До цієї події українські продюсери FILM.UA Group та Animagrad активно готувалить і ще до початку фестивалю про проект «Мавка. Лісова пісня» знали усі відвідувачі Cartoon Movie в Бордо. Головна героїня Мавка прикрасила березневу обкладинку американського видання Animation Magazine (офіційного партнера заходу), яке великим тиражом розповсюджувалося на форумі.

«Мавка. Лісова пісня» – український ЗD-мультфільм в жанрі фенезі, заснований на драмі-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» й на образах слов’янської міфології. До складу знімальної групи були залучені експерти провідних етнографічних інституцій – Кафедра фольклористики Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Музей ім. Івана Гончара, Музей історії української моди – вони працюють над інтерпретацією українських міфів, легенд, звичаїв, обрядів та візуальної культури в унікальному анімаційному світі «Мавки». Костюми персонажів були розроблені українським дизайнером одягу Ольгою Навроцькою, а головний саундтрек до мультфільму написали гурт «ДахаБраха» та фронтмен «The Doox» Максим Бережнюк. Тривалість мультфільму 85 хв.

У традиційному для форуму анкетуванні багато з учасників назвали пітч «Мавки» найкращим з 50-ти представлених проектів. Продюсери отримали фідбек від значних гравців анімаційного ринку, серед яких The Walt Disney Company (Germany, Switzerland & Austria), Annecy International Animated Film Festival, CANAL+, TF1 International, Super RTL та багато інших компаній. Усі вони відмітили потужність та унікальність головної героїні, високу якість візуальних матеріалів, величезний міжнародний потенціал проекту. Дистриб’ютор фінської компанії Cinemanse високо оцінила складність характеру Мавки й оригінальний погляд на міфологію, яка використовується у фільмі.

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» виграв 9-й конкурс Державного агентства України з питань кіно у вересні 2016 року й отримав державне фінансування у розмірі 30% від загального бюджету. Участь у такому масштабному проекті як Cartoon Movie – це серйозна заявка України на міжнародному ринку кіноінстустрії й анімації.

Нагадаємо, що Cartoon Movie був заснований у 1999 році і щороку його міжнародна популярність і вплив на розвиток мультиплікаційної галузі зростає. Перш за все, форум Cartoon Movie – це бізнес-майданчик, де беруть участь представники таких компаній, як CANAL+, France Televisions, Super RTL, The Walt Disney Company, Netherlands Film Fund, Screen Flanders, The Finnish Film Foundation, Kino Swiat, ARRI MEDIA, Celluloid Dreams, mk2 Films, Sola Media, TF1 International, Anima Festival, Creative Europe і представники ЗМІ з Screen International, Die Welt, Animationweek, France24 та інші. Відтоді як почали організовувати цей форум кількість мультфільмів європейського виробництва зросла у 5 разів. За час існування Cartoon Movie 274 мультфільми отримали фінансування на загальну суму понад 1,9 млрд євро.

Орієнтовна дата прем’єри «Мавка. Лісова пісня» в українських кінотеатрах – кінець 2018 – початок 2019 року.

via

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *