Львівський скансен

Львівський скансен у Шевченківському гаю – один з найбільших музеїв під відкритим небом в Європі

Музей народної архітектури та побуту у Львові

Дерев’яна архітектура у Музеї народної архітектури та побуту, Львів

Музей народної архітектури та побуту у Львові – одна з туристичних перлин древнього міста. Львівський скансен став одним з найулюбленіших місць відпочинку львів’ян та гостей міста. Тут проводять фольклорні ярмарки, фестивалі народної музики, виступи творчих колективів. У виставкових залах Музею можна познайомитись з творами митців, фондовими виставками. За більш як 40 років діяльності більше 3 млн. туристів з різних країн світу отримали незабутні враження від знайомства з Музеєм. Щороку його відвідує близько 150 тисяч гостей.

Музей народної архітектури та побуту у Шевченківському гаю, Львів

Музей народної архітектури та побуту у Шевченківському гаю, Львів

Музей був створений у мальовничому парку 1971 року за етнографічним принципом з метою порятунку пам’яток дерев’яної архітектури, предметів побуту і зразків народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп Західної України, що сформувались наприкінці XIX – початку XX століття. Це Бойківщина, Лемківщина, Гуцульщина, Волинь, Поділля, Полісся, Буковина, Покуття, Закарпаття і Львівщина.

На території, площею у  36.5 гектарів, відтворено 110 пам’яток народної дерев’яної архітектури. Надзвичайно багатими є музейні фондосховища. В них зібрано майже 21 тисяча експонатів: колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки, прикрас та багато інших цікавих речей. Крім того, у музеї знаходиться унікальна збірка рукописів і стародруків.

Експонати львівського скансену

Експонати львівського скансену

Важливим є те, що львівський скансен цілеспрямовано підтримує концепцію “Живого музею”, де відбувається не лише представлення колекції, але й демонстрація побуту українців минулого, зокрема західного регіону.

За матеріалами lvivskansen.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *