Квітка Цісик

Квітка Цісик — відома блюзова і оперна співачка українського походження, голос якої зачаровував весь світ

Квітка Цісик – відома американська блюзова і оперна співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень.
Пісня «Ти осяюєш моє життя», яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму».

Квітка Цісик

Квітка Цісик

Квітка Цісик (04.04.1953 – 29.03.1998) – народилася в Квінсі, районі Нью-Йорка, в сім’ї емігрантів із Західної України. Її батько Володимир був скрипалем, музичну освіту здобув у Львові, в 1942-44 роках був концертмейстером Львівського Оперного Театру, після еміграції викладав в Українському музичному інституті в Нью-Йорку. Саме він з п’ятирічного віку вчив Квітку гри на скрипці. Після школи вона вступила до державного університету Нью-Йорка на клас скрипки. Проте, з дитинства Квітка більше любила співати, й тому через рік вона кинула університет і була прийнята в Mannes School of Music, де під керівництвом професора Себастіана Енгельберга навчалася вокалу. Навчання закінчила в 1974 році.

Працювати Квітка почала ще під час навчання в консерваторії, оскільки потрібно було оплачувати навчання і допомагати родині. Саме тоді Квітка обрала для себе псевдонім «Кейсі» і спробувала себе у шоу-бізнесі. Кейсі дуже швидко зарекомендувала себе як талановита вокаліста, яка почувала себе вільно в будь-якому музичному стилі, її часто стали запрошувати до співпраці відомі зірки. Пісня «Ти осяюєш моє життя», яку Квітка виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму».

Одночасно з творчою роботою в студіях звукозапису Кейсі працювала в суто комерційних проектах. Дуже скоро вона стала однією з найбільш високооплачуваних виконавиць рекламних мотивів для радіо та телебачення. Її голос звучав в рекламних роликах таких відомих американських брендів як Coca-Cola, American Airlines, Mr. Pibbs, Sears, JC Penney, Safeway grocery stores and Starburst candies. З 1982 року й до смерті вона була єдиним і незмінним голосом компанії Ford Motors.

Проте, в душі Квітка завжди залишалася українкою і тужила за своєю етнічною Батьківщиною. Вона відчувала, що повинна була зробити щось для неї. У 80-тих роках Кейсі видала 2 україномовні альбоми – «Пісні України» та «Два кольори». Для їхнього запису вона зібрала 40 найкращих інструменталістів Нью-Йорка. Обидва альбоми були номіновані на премію «Греммі» в категорії contemporary folk.

Квітка Цісик

Квітка Цісик на обкладинці альбому «Пісні України»

Коли у 1983 році Квітка разом зі своєю матір’ю Іванною приїжджала в Україну, її пісні ще заборонено було крутити по радіо. Після проголошення незалежності України вона мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Та, на жаль, її мрії не здійснилися, адже страшна та невиліковна хвороба обірвала її життя…

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *