КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА ФОРТЕЦЯ

Кам’янець-Подільська фортеця притягує туристів своєю цікавою історією і середньовічною красою.

Національний історико-архітектурний заповідник «Кам'янець»

Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»

Кам’янець-Подільський – одне з найкрасивіших та найдавніших міст України, перші згадки про яке датуються XI століттям. Найбільша цінність міста – практично повністю збережений історичний центр, Старе місто, не розбавлене архітектурою XX століття. Кам’янець-Подільський часто називають містом-музеєм під відкритим небом. Але серед усіх збережених пам’яток міста найціннішою і найцікавішою безумовно є Кам’янець-Подільська фортеця. Ця унікальна історична пам’ятка занесена до Списку пам‘ятників світової культури спадщини ЮНЕСКО, є Національним історико-архітектурним заповідником. А ще фортеця входить до 7 історико-архітектурних чудес України.

Кам’янець-Подільська фортеця

Кам’янець-Подільська фортеця

Неприступність Кам’янець-Подільської фортеці створена спільним зусиллями людини і природи. Високі прямовисні береги і широке русло річки Смотрич разом з оборонними укріпленнями вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. У XIV-XV століттях фортеця була головним форпостом князівства Литовського на Поділлі, а з 1434 року і до кінця XVIII століття – Речі Посполитої. Незважаючи на численні спроби ворожих армій взяти фортецю штурмом, за весь час це вдалося лише одного разу – у 1672 році турецькій армії.

Кам’янець-Подільська фортеця з висоти пташиного польоту

Кам’янець-Подільська фортеця з висоти пташиного польоту

Кам’янець-Подільська фортеця складається з двох частин. Перша частина – це Стара фортеця, що являє собою одинадцять башт, розташованих у формі неправильного чотирикутника і сполучених за периметром кріпосними стінами. Фортеця має частково відкритий підземний хід, який, згідно з давнім переказом, вів до Хотинської фортеці, що знаходиться в 30 кілометрах.

У дворі Старої фортеці знаходиться цікавий об’єкт – боргова яма з муляжем боржника, яка викликає неабиякий інтерес у багатьох туристів. В цю яму колись спускали неплатників податків, а зараз туристи кидають монетки.

Кам'янець-Подільська фортеця, вигляд на Лянцкоронську вежу

Кам’янець-Подільська фортеця, вигляд на Лянцкоронську вежу

Друга частина фортеці була збудована пізніше, у XVII столітті, і предсавляла собою бастіонну систему з додатковими оборонними спорудами. Нова фортеця прикривала стару частину споруди з боку поля. Укріпленнями слугували високі земляні вали, зміцнені двома напівбастіонами висотою 16 метрів, і оточені глибоким ровом. Всередині валів розташовувалися приміщення військового призначення – казарми і склади. Рів і вали були облицьовані каменем. Ця фортеця стала невразливою для ворожої артилерії. Але Нова фортеця збереглася набагато гірше Старої, що імовірно пов’язано з помилкою при проектуванні (її висота перевищувала висоту Старої фортеці, тому її частково розібрали).

Кам'янець-Подільська фортеця, головний вхід 

Кам’янець-Подільська фортеця, головний вхід 

Кам’янець-Подільська фортеця неодноразово ставала живою декорацією для художніх кіностічок. Фільми, в яких задіяний замок: “Щорс”, “Народжені бурею”, “На війні, як на війні”, “Стара Фортеця”, “Устим Кармелюк”, “Дев’ять життів Нестора Махно”, “Тарас Бульба”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Небезпечно для життя!”, “Циганка Аза” та багато інших відомих картин.

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *