Палац Потоцьких на Вінниччині

розміщено в: Україна туристична | 0

Палац Потоцьких в місті Тульчин Вінницької області є однією з найвиразніших пам’яток в стилі класицизму в Україні.

Палац Потоцьких Тульчин
На початку XVIII століття містечко Тульчин стає власністю роду Потоцьких, одного з найбагатших і вельможних родів Польщі. Місто розквітає і стає широко знаним центром високої європейської культури, промисловості і ремесел, завдячуючи графу Станіславу Потоцькому — власнику великих земельних володінь в Україні. Окрасою міста стає, збудований у 1782 році, чудовий двоповерховий палац Потоцьких.

Відомий французький архітектор Жозеф Лакруа створив архітектурний ансамбль, до складу якого входили: палац, театр, манеж, турецька лазня, галерея, оранжерея, службові і житлові приміщення, два бічні флігелі. На той час палац Потоцьких був на рівні з провідними королівськими резиденціями у Європі.

Коли оцінюєш розмах цього маєтку в маленькому провінційному Тульчині, то розумієш, що заможні власники знали толк у розкошному житті вельмож і вміли вразити!
Палац Потоцьких ТульчинНавколо палацу у 1782 році за проектом П. Ленро був закладений розкішний парк під назвою “Хороше”. Парк був дуже великий, зі ставками, каналами, скульптурами, фонтанами, різноманітними клумбами з рідкісними квітами. В Тульчині родина Потоцьких мала ще один палац, правда значно менший. Існує легенда, що обидва палаци були з’єднані широким підземним ходом.

Палац Потоцьких ТульчинШкода, але зараз на території палацу Потоцьких ми не знайдемо екзотичних рослин, дивовижних фонтанів, чарівних озер, скульптур чи альтанок, що прикрашали палацо-парковий комплекс, все це не збереглося. Нині в приміщенні знаходиться училище культури міста Тульчина, однак цілком можна відвідати його територію.

Палац Потоцьких ТульчинВідвідати цей палацовий комплекс можна за адресою — вул. Незалежності, 19, м. Тульчин, Вінницька область, Україна

Координати: 48°40’35”N, 28°51’31”E

Адреса: м. Тульчин, вул. Незалежності, 19
Телефон: +38 (04335) 2-24-70, 2-29-01
Підписатися vdgnatyuk:

Найсвіжіші пости від

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *