Княгиня Добронєга Володимирівна

розміщено в: Видатні українці | 0

Добронєга Марія Володимирівна — донька київського князя, матір польського короля і першої королеви Чехії

Добронєга Володимирівна — княжна з династії Рюриковичів, молодша сестра Ярослава Мудрого, яка народилась 1011 року від п’ятого шлюбу Великого князя київського Володимира Святославича і візантійської царівни Анни Порфірогенети. У хрещенні княжна отримала друге ім’я — Марія.

Добронєга Марія Володимирівна
Княгиня Добронєга Володимирівна

У 1041 році з допомогою брата Ярослава Мудрого, Добронєга виходить заміж за польського князя Казимира I Відновителя з династії П’ястів, що володів Мазовією, Малою і Великою Польщею зі столицею у Кракові. Відомості про шлюб Добронєги Марії Володимирівни та Казимира І ми знаходимо у Повісті временних літ та найстарішій польській хроніці Галла Аноніма, написаної латинською мовою.

Цей історичний шлюб врятував Польщу від розвалу і підпорядкування Священній Римській імперії. За два роки до шлюбу князь Казимир І уклав мирний воєнно-політичний союз із Київською Руссю, згідно з якою за Київською Руссю остаточно закріплювалися Червенські гради.

Добронєга народила у шлюбі з князем Казимиров І чотирьох синів: Болеслава (1042–1081), Владислава Германа (1043–1102), Мєшка (1045–1065), Отто (1046–1048) та доньку Святославу (1044–1126).

Після смерті князя Казимира І 28 листопада 1058 року, новим князем Польщі, у віці шістнадцяти років, став старший син — Болеслав II Хоробрий. Княгиня Добронєга Володимирівна на початку правління юного сина зберігала значний вплив на всі його справи.

Король Польщі Болеслав ІІ Хоробрий
Король Польщі Болеслав ІІ Хоробрий, онук Великого київського князя Володимира Святославича

Але Болеслав був не єдиний представник зі статусом короля серед дітей Добронєги і Казимира. Наймолодша дитина — донька Святослава Казимирівна у 1062 році була видана заміж за чеського короля Врастислава ІІ. Цей шлюб мав важливе значення у покращенні відносин між Польщею та Чехією. На моммент одруження дівчині було лише шістнадцять років, але це не завадило їй стати королевою Чехії.

Королева Чехії Святослава Казимирівна
Святослава Казимирівна, онука Великого київського князя Володимира Святославича

Ось так відбувалась європейська інтеграція через князів та княгинь Київської Русі.

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *