Дністровський каньйон — одне з 7 чудес України!

Дністровський каньйон — найбільший каньйон в Україні та один з найбільших у Європі.

Дністровський каньйон

Дністровський каньйон

Національний природний парк «Дністровський каньйон» простягнувся аж на 250 км, утворюючи мальовничі меандри. Парк розташований на межі 4 українських областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Тут протікає одна з найкрасивіших річок Європи — Дністер, протяжністю 1362 км. Особлива цінність каньйону — травертинові скелі, що приваблюють своїми химерними формами, печерами, гротами, навісами, водоспадами, сталагмітами, сталактитовими натічними утвореннями.
Дністровський каньйон

Острів Інь-Янь

Мандруючи берегами Дністровського парку можна зустріти середньовічні руїни: Чорвоноградського, Жванецького та Раковецького замків. На схилах каньйону виходять потужні джерела чистої води. А поряд із селом Нирків Заліщицького району шумить найвищий рівнинний водоспад України — Джуринський водоспад, висотою 16 метрів.
джуринський водоспад

Джуринський водоспад

На крутих берегах Дністра знаходиться близько 50 печер, серед них одні з найдовших у світі: Оптимістична (240,5 км) та Озерна (134 км) печери. А ще знаходиться цікава печера Вертеба, де було знайдено стоянку людей трипільської культури.

Дністровський каньйон

Річка Дністер

Теплий клімат у каньйоні відрізняє цю місцевість від інших територій Західної України. Природа Дністровського каньйону мальовнича і різноманітна, захоплює своїми неповторними краєвидами. Стіни каньйону затримують сонячне тепло, захищають від холодних вітрів. Навесні все розцвітає на 2—3 тижні раніше, ніж на сусідніх територіях.

Дністровський каньйон — справжнє природне диво України!

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *