Чудеса під мікроскопом

Український художник Микола Сядристий створює неймовірні шедеври у мініатюрі, які можна роздивитись лише під мікроскопом.

Чи можливо собі уявити караван верблюдів у вушці голки, дівчинку на носі комара або портрет Шевченка на маковій зернині? Це здається нереальним, але талановитий майстер, геній мініатюри, вже понад 40 років створює неймовірні чудеса, якими захоплюється весь світ.
Микола СядристийМикола Сядристий

Микола Сядристий — народний художник України, засновник нового унікального напрямку в мистецтві — мікромініатюра, якого раніше не було ні в енциклопедіях, ні у словниках. Український митець займається створеням мініатюр вже понад 40 років. Всі витвори виконуються тільки вручну, за своєю, неповторною для кожної роботи, технологією. Його досягнення ще не повторив ніхто у світі. Мистецтво Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів різних країн світу. Виставки мікромініатюр Сядристого мали великий успіх у Монреалі, Парижі, Токіо, Осаці, Празі, Софії, Будапешті, Варшаві, Дрездені й інших містах світу.
Микола Сядристий мікромініатюраДівчинка з парасолькою на носі комара, (фото збільшено)

Микола Сядристий мікромініатюраНайменьша в світі шахівниця розміщена на голівці шпильки. Показана позиція гри однієї з партій Альохіна і Капабланки, (фото збільшено)

Більшість витворів видатного українського автора знаходятся в Московському політехнічному музеї, на постійній виставці в Музеї мініатюри Миколи Сядристого території Києво-Печерської Лаври, а також в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра.
Микола Сядристий мікромініатюраФрегат, довжиною 3,5 мм, товщина оснастки 0.003 мм. Модель складається з 337 деталей, (фото збільшено)

Всі витвори неповторні, вражають своїми розмірами, точністю виконання і розширюють звичайні уявлення про межі можливостей людини. Наприклад, Сядристий створив мініатюрну троянду у людській волосині, підкував блоху, зобразив портрети Тараса Шевченка і Соломії Крушельницької на вишневих кісточках. Неймовірно, але він створив найменший у світі працюючий електродвигун розміром всього в 1/20 мм, карту Закарпаття на половині виноградної кісточки, золотий сервіз на цукровій зернині, цілий караван золотих верблюдів у вушці голки!
Микола Сядристий мікромініатюраКараван золотих верблюдів у вушці голки, (фото збільшено)

Сядристий створив унікальну мініатюру — найменшу в світі книгу. Мікромініатюрна книжка «Кобзар» справді вражає —її площа 0,6 мм², товщина літер в середньому 0,0035 мм. У книзі 12 сторінок, на кожній з них 8 віршованих рядків. Дві сторінки з ілюстраціями: портрет Т.Г. Шевченка і копія малюнка «Батьківська хата». Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Микола Сядристий найменша книга в світі«Кобзар» Т.Г. Шевченка — Найменша книга у світі

Фантазії автора немає кордонів: на крихітному шматочку вишневої кісточки розміром 3х4 мм він зобразив чудовий портрет-барельєф знаменитої балерини Майї Плісецької, шахівницю з фігурами на голівці шпильки, дівчину з парасолькою на носі комара, фрегат довжиною 3,5мм, вітряк на половинці макового зернятка, пивний завод на половинці зернини ячменю, працюючий золотий замок, що в 50 тисяч разів менший за шпилькову голівку. І все це Микола Сядристий створив вручну!
Микола Сядристий мікромініатюраЗолотий макет одного із діючих вітряків, який знаходиться в Інтернаціональному музеї вітряків в м.Гіфгорні (Німеччина). Складається з 203 деталей. Висота -1.8 мм Розміщений на половині макової зернини, (фото збільшено)

Відомий художник прожовжує далі творити і дивувати весь світ своїми шедеврами. Микола Сядристий дуже різностороння людина з широким колом інтересів: пише книги, займається дослідженням історії тоталітарних режимів,він є абсолютним чемпіоном України з підводного спорту і заслуженим майстром народної творчості України. Микола Сядристий мікромініатюраЗолотий сервіз на цукровій зернині

Про творчість Миколи Сядристого створено фільм «Між ударами серця». У 2007 вийшов друком каталог з фотографіями і описом творів художника, який також містить біографічну довідку, перелік виставок та вірші автора.
Микола Сядристий мікромініатюраВолосина просверлена по довжині і відполірована зверху і всередині до прозорості. У волосину вставлено виготовлену гілочку троянди, товщина якої 0.05 мм, (фото збільшено)

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела http://www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *