9 туристичних родзинок Одеси

Що необхідно подивитись і які місця відвідати в Одесі, щоб відчути неповторну атмосферу Південної Пальміри

Важко знайти в нашій країні ще одне таке дивовижне, самобутнє і яскраве місто як Одеса. Це легендарне місто як окрема країна з неповторним колориом і своїм укладом життя.

Одеса – це не лише найбільший в Україні морський порт, а й важливий історичний, культурний, промисловий та науковий центр країни. А м’який клімат, чудові піщані пляжі, безліч фестивалів і культурних заходів створили неповторний образ Одеси, яку справедливо називають південною перлиною біля моря.

Є визначні місця, які за багато років стали символами Одеси і без них уже неможливо собі уявити життя у цьому сонячному і колоритному місті.

Історичний центр Одеси з 2009 року занесений до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

ОДЕСЬКИЙ ПОРТ

Одеський морський торговельний порт — найбільший український морський порт і один із найбільших портів в басейні Чорного моря. Порт – це перлина і символ міста, що був побудований одночасно з містом.

Одеський морський вокзал був побудований на Новому молу в 1968 році за проектом архітекторів В. Головіна та В. Кремлякова. Після значних змін будівля Одеського морського вокзалу сьогодні являє собою дивну картину сучасного мегаполісу, переплетення скла та металу, а вся територія є своєрідною набережною, яка користується величезною популярністю у одеситів і гостей міста, особливо в літній сезон.

Одеський морський торговельний порт

Одеський морський торговельний порт

ДЕРИБАСІВСЬКА ВУЛИЦЯ

Кажуть, що хто був в Одесі й не побачив Дерибасівську вулицю, той насправді не був у цьому легендарному місті і не відчув його справжню атмосферу. Адже Одеса починається саме з цієї знаменитої вулиці, що веде до Міських Садів. Дерибасівська – це серце міста з різноманітними розвагами, кав’ярнями, затишними ресторанчиками, сувенірними магазинчиками. Дерибасівська вулиця є пішохідною зоною міста і це ідеальне місце для вечірніх променадів.

Дерибасівська вулиця в Одесі

Дерибасівська вулиця в Одесі

ПОТЬОМКІНСЬКІ СХОДИ

Потьомкінські сходи – одне з найдивовижніших місць Одеси, з якого відкривається чудовий краєвид на Чорне море і Морський порт. Потьомкінські сходи раніше називали Бульварними, Рішельєвськими і Гігантськими сходами. На сьогодні сходи складаються з 192 сходинок і дуже гармонійно поєднують центр міста з гаванню та Морським вокзалом.

 

Потьомкінські сходи в Одесі

Потьомкінські сходи в Одесі

ОДЕСЬКА ОПЕРА

Одеський національний академічний театр опери та балету – справжній діамант архітектури України. Одеська опера побудована в стилі віденського бароко, вона гармонійно вписалась в архітектурний ансамбль міста і стала його символом. Журнал «Forbes» включив Одеський національний академічний театр опери та балету до списку найдивовижніших пам’яток архітектури Східної Європи. А ще на театральній площі біля розкішної будівлі театру знаходиться найбільший одеський фонтан.

Одеська опера

Одеський національний академічний театр опери та балету

РИНОК «ПРИВОЗ»

Існує давня одеська приказка: «Одеса починається з «Привозу». Цей ринок також став справжнім символом міста і невід’ємною частиною життя одеситів. За словами місцевих, тут можна купити все і ще трошки.

Історія «Привозу» в Одесі починається з 1827 року і за весь час існування ринок постійно змінювався, розширювався і перебудовався. Нині це цілий світ зі своєю мораллю, звичаями і традиціями. Прийнято вважати, що саме на «Привозі» народилася унікальна одеська мова, в якій переплелися українська, російська, єврейська, молдавська, татарська та інші. Сюди з’їжджаються не лише щоб купити щось чи продати, часто відвідують цей ринок просто заради атмосфери. Адже тут можна гарно провести час, поторгуватись з гумором, посмакувати і почути свіжий одеський анекдот. Це місце постійно відвідують гості міста в якості екскурсії.
Знаходиться «Привоз» на однойменній вулиці Привізна. Поряд є зоопарк і головна станція залізничного вокзалу, від якого до ринку можна прогулятися пішки.

Ринок «Привоз» в Одесі

Ринок «Привоз» в Одесі

ПРИМОРСЬКИЙ БУЛЬВАР

Вулиця Приморський Бульвар – один з символів Одеси і чи не головна вулиця історичного центру. Бульвар починається від Думської площі і закінчується біля Тещиного мосту за Воронцовським палацом. Приморський Бульвар є одним з найкращих архітектурних ансамблів в стилі класицизму на території України. Незважаючи на нібито один стиль, кожна будівля на цій вулиці неповторна і варта уваги. Приморський бульвар це як музей під відкритим небом, з цікавою історією і неповторним шармом. По алеям бульвару гуляли М. Гоголь і В. Бєлінський, І. Айвазовський і Леся Українка.

Приморський Бульвар. Одеса
Приморський Бульвар. Одеса

ПАСАЖ

Ще однією візитівкою Одеси і пам’яткою архітектури вважається одеський Пасаж, побудований у 1898 – 1899 роках. Його архітектура неповторна і унікальна, у якій чудово поєднується бароко, класика і модерн. Родзинкою споруди є скляний атріум. Комплекс більше подібний на музей ніж на торговий центр. Внутрішній 0двір будівлі оздоблений чисельними скульптурами. Усередині знаходиться ціла вулиця з рядами елітних магазинів, ресторації, офіси, а ще управління готелю «Пасаж».
Пасаж в ОдесіПасаж в Одесі

ОДЕСЬКИЙ ЦИРК

Якщо ви в Одесі з дітьми, то подаруйте собі і їм радість і відвідайте справжній цирк. Одеський цирк вважається найстарішим цирком не лише в СНД, але й у світі. Тому що стаціонарних цирків ніде, окрім Росії і Китаю, не будували. У західних країнах «обходилися» пересувними шапіто.
Одеський цирк називають «залізним», оскільки каркас його зроблений з металу німецького виробництва, склад якого невідомий, але він не іржавіє і не піддається зварці. Незвичність Одеського цирку полягає в тому, що відстань від манежу до куполу становить 22 метри, тоді як стандарт – 18 метрів.
Одеський цирк

Одеський цирк

ДЕЛЬФІНАРІЙ «НЕМО»

був відкритий в 2005 році і став одним з найулюбленіших місць в Одесі. Діяльність цього дельфінарію носить еколого-освітній та науково-просвітницький характер. На виставах можна дізнатися про фізіологію і характерах дельфінів, йдеться про дбайливе ставлення до тварин і природи. У комплексі «Немо» проводяться курси дельфінотерапії, дайвінг, синхронне плавання та різні шоу за участі морських ссавців. Крім цього проводяться вечірні вистави: лазерне шоу і феєрверки на воді.
Дельфінарій «Немо»

Дельфінарій «Немо»

В Одесі є безліч місць для розваг і відпочинку. Чудові піщані пляжі, ресторації, сквери і парки, концертні майданчики, галереї. А ще бурхливе нічне життя чекає на Вас в Аркадії – розважальному оазисі біля моря із безліччю дискотек, ресторанів, нічних клубів та луна-парком.

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *