Юрій Дрогобич

Історія маленького хлопчика, сина простого солевара, який став першим українським доктором медицини і ректором Болонського університету

Юрій Михайлович Котермак більш відомий як Юрій Дрогобич перший укранський доктор медицини, філософ, астролог, астроном. Перший український автор друкованого твору на латині. Діяч східноєвропейського Відродження, професор та ректор Болонського університету, професор Краківського університету.
Юрій Дрогобич Юрій Котермак
Юрій Дрогобич або Юрій Котермак

Маленький хлопчина із Дрогобича, син звичайного солевара, свою початкову освіту і перші знання про розрахунки пасхалій і латинь отримав у священика. Потім Юрій навчався у Ягелонському університеті (нині Краківський), де здобув наукові ступені бакалавра і магістра.

Юрій Котермак

Юрій Котермак

Але на цьому Юрій не зупинився і продовжив навчання далі — у Болонському університеті, де вивчав медицину і вільні мистецтва. Згодом він у цьому ж університеті читав свої лекції з астрономії. Цікавим фактом є те, що серед студентів Юрія Дрогобича був і молодий Миколай Коперник.

Юрій Котермак отримав докторські ступені з філософії і медицини. У 1482 році його обрали ректором університету Болоньї і в історію цього знаменитого університету він увійшов під іменем «Джорджо да Леополі» — Юрія зі Львова. Із 1487 року Юрій Котермак уже був професором Ягелонського (нині Краківського) університету.

За своє коротке життя (1450-1494) він написав багато безцінних середньовічних наукових праць, які зараз зберігаються у бібліотеках Парижа і Мюнхена.

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

2 Responses

  1. Дрогобичанка

    А під портретом Юрія Дрогобича (Котермака) підпис “Магістр. Джорджіус Дрогобич. Руссія” Чому Руссія? І чи насправді він помер у 44-хрічному віці? На портреті чоловік якому явно біля 60 років. Чи не є помилковою його дата народження? Думаю, що з датою смерті помилки немає, тому що він на час своєї смерті був уже досить відомим, а тому, його смерть мала резонанс. А от дата народження викликає сумнів.

  2. Admin

    “Чому Руссія?” Це гарне питання – росіяни вважають Юрія Дрогобича своїм науковцем, вказують в усіх джерелах, що Котермак народився “ок. 1450 года, Дрогобыч, Русское воеводство”.
    А що стосується його портрету, то питання скоріше до художника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *