Українець, що підкорив Силіконову долину

розміщено в: Видатні українці | 0

Макс Левчин — програміст, автор багатьох стартапів, співзасновник та головний інженер PayPal, віце-президент з розробки в компанії Google

Макс Левчин
Макс Левчин

Народився Максиміліан Рафаїлович Левчин у 1975 році в місті Києві. Батько Рафаель Левчин — відомий письменник і поет, а мама Лілія Зельцман — фізик. У 1991 році сім’я Левчинів емігрувала до Сполучених Штатів Америки, де родина отримала політичний притулок та оселилась у місті Чикаго штат Іллінойс .

Після закінчення Mather High School, Макс вступив до Іллінойського університету в Урбана-Шампейн. У 1997 році успішно закінчив навчання та переїхав до Силіконової долини, де працював над власними проектами. Звичайно, перші стартапи не принесли Максу будь-яких прибутків.

Перші великі гроші Макс Левчин заробив на системі електронних платежів PayPal, одним із творців якої він й став. У 2002 році, коли eBay придбала платіжну систему PayPal за $1,5 млрд, йому як одному зі співзасновників належало тоді 2,3%. В результаті поглинання Макс отримав близько $34 млн. Сьогодні ж електронною системою платежів PayPal користуються понад 160 мільйонів людей у 200 країнах світу. Саме PayPal вирішив проблему з хакерськими крадіжками клієнтських коштів, і тим самим заробив авторитет та обійшов конкурентів.

У 2004 Макс Левчин запустив власний стартап Slide — сервіс зручного використання та розміщення фотографій у соціальних мережах, і, вже у серпні 2010 року компанія Google придбала Slide за $182 млн., Макс, в свою чергу, зайняв пост віце-президентом з розробки в компанії Google.

2009 року, за версією видання Fortune, Макс Левчин у списку найуспішніших бізнесменів молодших за 40 років, посів 25-ту сходинку. А відомий журнал Forbes оцінив його статки у $100 млн.

Поширення публікації можливе за умови зазначення посилання на сторінку першоджерела www.discoverukraine.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *