Дніпро – головна водна артерія України

Чи можливо уявити Україну без Дніпра?

Дніпро

Вигляд на річку Дніпро з Володимирської гірки

Дніпро – найбільша ріка України, що розділяє її географічно майже навпіл. Ця водна артерія є третьою за довжиною та площею річкою в Європі (після Волги і Дунаю). Вона протікає одразу через три країни – Україну, Росію і Білорусь. У Дніпра багато приток – Десна, Псел, Ворскла, Інгулець, Тетерів, Ірпінь, Рось та інші. Починається Дніпро у Валдайській верховині, а закінчується у Чорному морі.

Дніпро

Міст Московський у Києві 

Річка Дніпро – прирдний скарб, що став свідком історії нашої країни. Ще з давних часів ріка слугувала єдиним шляхом сполучення між слов’янськими племенами, що потім призвело до об’єднання племен в єдину Київську Русь. По Дніпру та його притоках поширювалась культура Київської Русі — писемність, архітектура, мистецтво, — виникали великі міста З другої половини XVI — кінця XVIII століття за дніпровськими порогами постала Запорізька Січ, саме по Дніпру козаки здійснювали свої легендарні походи на турків. Січ неодноразово міняла своє місце, але завжди лишалася в районі Дніпра плавнів: болота та плавні захищали її від татар і турецьких галер.

За Богдана Хмельницького Дніпро став головною річкою козацької держави. Великого значення мала верхня частина річки та її праві притоки, річки Прип’ять і Десна: ними перевозили товари на захід і північний захід — до Вісли, Німана й Балтійського моря.

У XVIII столітті Дніпро сполучили каналами з іншими річковими системами: — з басейном Німана каналом Огінського, а у 1775 році закінчили спорудження Королівського каналу, що зв’язав Дніпро з Віслою. Завдяки цим двом каналам транспортували й сплавляли ліс з Полісся до балтійських портів — Гданська й Клайпеди. Пізніше у 1797 році збудували ще один — Березинський канал, що з’єднав річку Дніпро із Західною Двіною.

Дніпро завжди був стратегічно-важливою рікою для України. Зараз річка є судноплавною упродовж 1990 км., на неї припадає половина всіх річкових шляхів країни і основна частина (близько 60%) річкових перевезень вантажів і пасажирів. Всі водосховища на Дніпрі обладнані великими шлюзами, що дозволяють суднам розмірами до 270×18 метрів мати доступ до порту Києва.

З кожним роком популярність туристичних круїзів Дніпром зростає. Особливо влітку, коли спекотними днями хочеться прохолоди і тишини, чимало суден здійснює прогулянки вздовж берегів Дніпра.

Дніпро
Захід сонця над Дніпром

Дніпро
Зима на Дніпрі

Дніпро
Літній день на Дніпрі

Дніпро
Вечірній Київ 

Дніпро
Вечір над Дніпром

Дніпро
Острів Фантазія на Дніпрі, що розташований у районі міста Кременчук

Дніпро
Дніпро у вечірніх вогниках

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *