А чи знали ви, що справжньою перлиною мультфільму “Жив-був пес” стали пісні полтавських бабусь

Мультфільм “Жив-був пес” — один з найулюбленіших для мільйонів людей. Його люблять за гумор, за неповторний колорит і звичайно ж за народну українську музику.

мультфільм "Жив-був пес"
А справжньою перлиною мультфільму “Жив-був пес” стала музика, яку автор мультфільму роздобув у 1980 році в Інституті фольклору та етнографії Академії наук УРСР. Співробітники установи подарували Едуарду Назарову велику магнітофонну котушку зі старовинними піснями, записаними етнографами в українських селах. П’ять з цих фольклорних творів, серед яких були “Ой там на горі” і “Та косив батько, косив я“, — увійшли у мультиплікаційну стрічку.мультфильм Жил-был пес

Автором цього саундтрека, що прославив творіння Назарова, виявився аматорський ансамбль “Древо” з полтавського села Крячківка, створений в 1958 році. Він і сьогодні відомий своєю унікальною технікою багатоголосся далеко за межами країни.

Мультфільм “Жив-був пес”, хоч і створений 30 років тому, вважається найкращим втіленням української теми в анімації. Московський мультиплікатор Едуард Назаров в короткому мультфільмі з вовком і псом у головних ролях передав український національний колорит краще кого б то не було з вітчизняних кінематографістів. Цей мультик є справжнім шедевром, до того ж співають в ньому наші полтавські бабусі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *